ललितपुरमा अक्सिजन सिलिन्डर पड्किँदा दुई जनाको मृत्यु भएको छ ।
ललितपुरको सगरमाथा अक्सिजन प्लान्टमा बिहीबार बिहान अक्सिजन सिलिण्डर रिफिल गर्ने क्रममा विस्फोट हुँदा दुईजना कामदारको मृत्यु भएको थियो । घटनामा दुई भारतीय नागरिकको मृत्यु भएको प्रहरीले जनाएको छ । महानगरीय प्रहरी परिसर ललितपुरका अनुसार भारतीय नागरिक ४५ वर्षीय बृज महतोको घटनास्थलमै र २५ वर्षीय राजकुमार महतोको उपचारका क्रममा मृत्यु भएको हो । मृतकको घर बिहारको पश्चिम चम्पारामको रतनपुर्वा रहेको थियो । घाइते हुनेमा पर्साका ४३ वर्षीय रमेश अधिकारी, ओखलढुंगाका २० वर्षीया अञ्जना पौडेल, काठमाडौंका ४९ वर्षीय गंगाराज शर्मा, ललितपुरका ३६ वर्षीय सुदीप तिमिल्सिना र २२ वर्षीय ईश्वर बजगाईं रहेका छन् । प्रहरीका अनुसार सामान्य चोटपटक लागेपछि उनीहरुलाई अस्पतालबाट डिस्चार्ज गरिएको थियो । उनीहरुलाई उपचारका लागि पाटन र बिएण्डबी अस्पतालमा लगिएको ललितपुर प्रहरी परिसरका प्रमुख वरिष्ठ उपरीक्षक यज्ञ विनोद पोखरेलले बताए । बम विष्फोट हुँदा पाटन औद्योगिक क्षेत्रभित्रको एक कम्पनीमा कामदारहरूले अक्सिजन सिलिन्डर बदलिरहेका थिए, पोखरेलले बताए । क्षतिको विवरण आउन बाँकी रहेको प्रहरी उपरीक्षक सिद्धिविक्रम शाहले जानकारी दिए । संरचना र सुविधा दुवै पूर्ण रूपमा ध्वस्त भयो। "हामीले क्षतिको आँकलन गर्न सकेका छैनौं किनभने हामी घाइतेको परिवारलाई फोन गर्न र क्षेत्रको सुरक्षामा व्यस्त थियौं," शाहले भने। प्लान्ट पूर्णरुपमा क्षति भएको सगरमाथा अक्सिजन नेपाल प्रालिका अध्यक्ष नारायण तिमिल्सिनाले जानकारी दिनुभयो । ललितपुरका प्रमुख जिल्ला अधिकारी घनश्याम उपाध्यायका अनुसार विष्फोट यति शक्तिशाली भएकोले अक्सिजन सिलिन्डरले सो क्षेत्रका तीनदेखि चार तले भवनका झ्यालका सिसा च्यातिएको प्रत्यक्षदर्शीले जनाएका छन् । "मृतकको शव टुक्रा-टुक्रा भएर घटनास्थलबाट करिब ३०० मिटर टाढा छरिएको थियो," उनले भने। "यो एक महत्त्वपूर्ण समस्या हो।" गृहमन्त्री बालकृष्ण खाँणले छानबिन थालेका छन् । घटनाको गृहसचिव टेकनारायण पाण्डे, ललितपुरका प्रमुख जिल्ला अधिकारी घनश्याम उपाध्याय, ललितपुर महानगरीय प्रहरी परिसरका प्रमुख पोखरेल र सशस्त्र प्रहरी उपरीक्षक विकास घिमिरेले अनुसन्धान गरिरहेका छन् ।

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here