जोकोभिचले आफ्नो १,००० औं खेल जितेर इटालियन ओपनको फाइनलमा प्रवेश गरेका छन्।
नोभाक जोकोभिच शनिबार इटालियन ओपनको फाइनलमा पुगेका छन्, उनले क्यास्पर रुडलाई ६-४, ६-३ ले हराएर आफ्नो १,००० औं टूर स्तरको उपाधि जितेका छन्। आइतवार, जोकोभिचले फाइनलमा स्टेफानोस सित्सिपाससँग खेल्नेछ, सर्बियालीले रोममा चौथो र समग्रमा १२ औं फाइनल खेल्नेछ। यो गत वर्षको फ्रेन्च ओपन फाइनलको पुन: खेल हुनेछ, जुन जोकोभिचले दुई सेटको घाटालाई जितेर जितेका थिए। जोकोभिचले पत्रकारहरूलाई भने, "फेरि, हामीसँग विश्वको सबैभन्दा ठूलो च्याम्पियनसिपमा उनीसँगको अर्को फाइनल खेल।" "उनी उत्कृष्ट लयमा छन्। म ठूलो लडाइको अपेक्षा गर्दैछु, तर म तयार छु।" जिमी कोनर्स, रोजर फेडेरर, इभान लेन्डल र राफा नाडाल पछि, 34 वर्षीया ओपन एरामा 1,000 जीतहरू पार गर्ने पाँचौं व्यक्ति मात्र हुन्। "पछिल्ला केही वर्षहरूमा, मैले रोजर र राफालाई ती वार्षिकोत्सवहरू मनाएको देखेको छु। म आफैं हजार अंकमा पुग्ने आशामा थिएँ "जोकोभिचका अनुसार। "मैले भ्रमणमा पहिलो खेल खेलेको लामो समय भइसकेको छ, र मैले मेरो पहिलो खेल जितेको पनि लामो समय भइसक्यो। म जारी रहने आशामा छु।" शीर्ष वरियताले लाइटमुनि छिटो सुरुवात गरेपछि जोकोभिचले नर्वेजियन रुडको सर्भिसलाई दुई पटक तोड्दै ४-० को अग्रता लिएका थिए। रुडले जोकोभिचलाई ५-३ मा तोड्यो र आफ्नो सर्भर रोक्यो, तर २० पटकको प्रमुख च्याम्पियनले सेट समाप्त गरे। रुडले दोस्रो सेटको आठौं खेलमा तीन ब्रेक अवसर बचाएपछि जोकोभिचले ४-३ को अग्रता तोडेका थिए। जोकोभिचले रुडलाई एक घन्टा ४२ मिनेटमा जित्ने बाटोमा थप एकपटक तोड्यो र सर्बियालीले कीर्तिमानी विस्तार गर्ने ३८ औं एटीपी मास्टर्स १००० च्याम्पियनसिपको लागि आइतबारको फाइनल खेल्नेछ। विश्व नम्बर पाँच स्टेफानोस सित्सिपासले अलेक्जेन्डर ज्वेरेभलाई ४-६, ६-३, ६-३ को सेटमा हराउँदै पहिलो पटक रोमको फाइनलमा पुगेका छन् । आइतवार, सिट्सिपास, जो अर्को हप्ता एटीपी वरीयतामा चौथो स्थानमा पुग्छन्, आफ्नो तेस्रो मास्टर्स 1000 च्याम्पियनशिप जित्ने प्रयास गर्नेछन्। सित्सिपासले यो सिजन तेस्रो क्लेकोर्ट मास्टर्स १००० सेमिफाइनलमा जाभेरेभलाई पराजित गर्दै बेसलाइनबाट निरन्तरता र सर्भरमा बलियो रहे। सित्सिपासले यसलाई "सेवाहरूको युद्ध" भने। "यो सर्भर पछि त्यो प्रारम्भिक शट लिन सक्षम हुनुको लडाई थियो र वास्तवमा यसमा धेरै दबाब थियो, जुन मलाई लाग्छ कि मैले तेस्रो सेटमा धेरै राम्रो गरें।" "मैले तेस्रोमा उसले गरेको भन्दा केही बढी फर्काउन सक्षम भएँ, खेलमा बल प्राप्त गर्न, ती र्‍यालीहरूमा रहन, र केहि पनि छोडिन।" म सकेसम्म लामो समयसम्म बस्ने प्रयास गरिरहेको थिएँ र प्रत्येकलाई गणना गर्ने प्रयास गरिरहेको थिएँ।" पहिलो सेटमा, ज्वेरेभ आफ्नो पहिलो सर्भरमा क्लिनिकल थिए, तर जर्मनले यस वर्षको इभेन्टमा पहिलो पटक सेट गुमाए किनभने सिट्सिपासले दोस्रोमा आफ्नै स्तर सुधार गरे। जाभेरेभले नेटमा फोरह्यान्ड प्रहार गर्दा सित्सिपासले ब्रेक पाए र निर्णायक खेलमा ३–२ को अग्रता बनाए । त्सित्सिपासले ज्वेरेभको सर्भरलाई फेरि एकपटक तोडेर आरामसँग जित्यो, जसले उनलाई यस वर्ष टूर-अग्रणी ३१ म्याच जित्यो र उनीविरुद्ध ८-४ को हेड-टू-हेड रेकर्ड बनाए।

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here