बलेन शाहको अग्रताले काठमाडौंलाई हर्षित बनाएको छ भने सुस्त मतगणनाले देश निराश छ।
बलेन शाहको अग्रताले काठमाडौंलाई हर्षित बनाएको छ भने सुस्त मतगणनाले देश निराश छ। नेपालमा गत शुक्रबार भएको स्थानीय निर्वाचनको मतगणना भइरहेको छ । नयाँ उम्मेदवारले धेरैलाई उत्साहित बनाएको बेला काठमाडौं महानगरपालिकामा स्वतन्त्र उम्मेदवार बलेन शाहको अग्रताले उनीहरुलाई अचम्ममा पारेको छ । आइतबार (१,१६८) राति ११ः१५ बजेसम्म र्‍यापरले नेकपा–केशव एमालेका स्थापित (१,४२७) र नेपाली कांग्रेसकी सिर्जना सिंहको विपक्षमा दुई हजार ४५७ मत ल्याएका थिए । बलेन शाहका अनुयायीहरू आफ्नो जितमा विश्वस्त छन् भने एमाले र कांग्रेसका दलहरूले ठूलो संख्यामा मतपत्रहरू तालिकाबद्ध हुन बाँकी रहेकाले यो सम्भव नभएको विश्वास गर्छन्। मतगणनाको एकदमै ढिलो दरलाई हेर्दा दुवै सही हुन सक्छन्। स्रोतका अनुसार काठमाडौंमा १ लाख ५० हजार मतदाताले मतदान गरे पनि हालसम्म ७ हजार मात्रै मतगणना भएको छ । देश भरका सबै स्थानीय एकाइहरूले पछ्याएको उही गति हो। शनिबार बिहानैबाट अधिकांश एकाइको मतगणना सुरु भए पनि २० स्थानीय तहको मात्रै सम्पन्न भएको छ । नेपालमा ७५३ स्थानीय सरकार भए पनि निर्वाचनका दिन हुने हिंसा र त्यसअघि उम्मेदवारको हत्याका कारण कतिपयमा निर्वाचन प्रक्रिया रोकिएको छ ।   काठमाडौं बाहेक ६ महानगरपालिकामध्ये पाँचमा मेयरको मतगणनामा सत्तारुढ गठबन्धनले अग्रता लिएको छ भने स्वतन्त्र बलेन शाह अगाडि छन् ।

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here