नेप्से परिसूचक ५ प्रतिशतभन्दा बढीले बढेको छ ।
वैशाख ८ देखि १२ सम्मको कारोबार अवधिमा नेपाल स्टक एक्सचेन्ज (नेप्से) परिसूचक अघिल्लो साताको घाटाको ५ प्रतिशतभन्दा बढीले ४ दशमलव ९९ प्रतिशत वा १११ दशमलव ८० अंकले बढेको छ । ‘क’ वर्गको इक्विटीको कार्यसम्पादन मापन गर्ने सेन्सेटिभ परिसूचक ४.९५ प्रतिशतले बढेर ४५३.९६ बिन्दुमा पुगेको छ । त्यसैगरी, वास्तविक कारोबार भएका शेयरहरूको कार्यसम्पादन मापन गर्ने फ्लोट इन्डेक्स ५.१२ प्रतिशतले बढेर १६०.६९ बिन्दुमा पुगेको छ । कारोबार सातामा रु आठ अर्ब ५६ करोडको एक लाख ६० हजार २६२ कारोवार गरी दुई करोड ५५ लाख ५० हजार कित्ता शेयर कारोबार भएको छ । अघिल्लो साता ९३ हजार २ सय २९ कारोवारमा रु चार अर्ब ३४ करोडमा १२ करोड ५० लाख शेयर कारोबार भएकोमा साप्ताहिक कारोबार ९७ प्रतिशतले बढी हो । तर, समीक्षा हप्तामा पाँच दिन चलन विपरित सार्वजनिक बिदाका कारण अघिल्लो साता दुई दिन शेयर बजार बन्द भएको थियो । यसका बावजुद, औसत दैनिक कारोबार मूल्याङ्कन अवधिमा झण्डै १८% ले बढेको छ। गत साता दैनिक औसत कारोबार १ अर्ब ४४ करोड रुपैयाँ रहेकोमा यो साता १ अर्ब ७१ करोड रुपैयाँ पुगेको छ । आइतबार बेन्चमार्क परिसूचक २ हजार २ सय ३८ दशमलव ६२ बिन्दुबाट सुरु भई १७ दशमलव ९६ अंकले बढेर २ हजार २ सय ५६ दशमलव ५८ अंकमा बन्द भएको थियो । सोमबार नेप्से परिसूचक १२ दशमलव २७ अंकले बढेर २ हजार २६८ दशमलव ८५ बिन्दुमा पुगेको थियो भने मंगलबार ४४ दशमलव १५ अंकले बढेर २ हजार ३१३ दशमलव ०७ अंक र बुधबार ५६ दशमलव ७ अंकले बढेर २ हजार ३६९ दशमलव ०७ बिन्दुमा पुगेको थियो । अन्तिम कारोबार दिनमा, बजारमा सामान्य सुधार भएको थियो, बेन्चमार्क सूचकांक साताको लागि 18.65 अंकले 2,350.42 अंकमा झरेको थियो। साताको अवधिमा, सबै उपश्रेणीहरूले आधार हासिल गर्यो, वित्तीय उप-सूचकाङ्कको शीर्षमा, जुन 10.87 प्रतिशतले बढेर 1,771.53 अंकमा पुगेको छ। जलविद्युत उपसमूह भने १० दशमलव २७ प्रतिशतले बढेर २ हजार ७०१ दशमलव ३२ बिन्दुमा पुगेको छ । अन्य समूह ७.१३ प्रतिशतले बढेर १८२४.२० बिन्दुमा पुगेको छ भने विकास बैंकहरु ६.६१ प्रतिशतले बढेर ४,०७९.८७ बिन्दुमा र लगानी ५.५४ प्रतिशतले बढेर ७६.७४ बिन्दुमा पुगेको छ । लघुवित्त ४.९५ प्रतिशतले बढेर ४,८०३.९४ बिन्दुमा, उत्पादन तथा प्रशोधन ४.७३ प्रतिशतले बढेर ५,५७४.३४ बिन्दुमा र होटल तथा पर्यटन ३.७७ प्रतिशतले बढेर २,९८९.८० बिन्दुमा पुगेको छ । सबैभन्दा धेरै बजार पूँजीकरण भएको खण्ड बैंकिङ ३.६८ प्रतिशतले बढेर १,५९१.१५ बिन्दुमा पुगेको छ । निर्जीवन बीमा ३.५० प्रतिशतले बढेर १०,३५७.८१ बिन्दुमा, व्यापार उपसमूह २.२८ प्रतिशतले बढेर २,०६५.९९ अंकमा, जीवन बीमा १.३१ प्रतिशतले बढेर ११,८९७.६८ अंकमा र म्युचुअल फण्डको परिसूचक १.३१ प्रतिशतले बढेर ११,८९७.६८ बिन्दुमा र म्युचुअल फण्डको परिसूचक ०.१८ प्रतिशतले बढेर २,०६५.९९ बिन्दुमा पुगेको छ ।

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here