प्रिमियर लिगको उपाधि, युरोप र रेलिगेसन सबै लाइनमा छन्।
च्याम्पियनसिप, च्याम्पियन्स लिग (सीएल) र तल्लो श्रेणीका युरोपेली प्रतियोगिताहरूका लागि योग्यता र प्रिमियर लिगको इतिहासमा पहिलो पटक सिजनको अन्तिम दिनमा रेलिगेसन स्लटको निर्णय हुनेछ। यस आइतबार के जोखिममा छ को एक ब्रेकडाउन छ:

शीर्षकको लागि दौड

यो सीधा छ: म्यानचेस्टर सिटीले घरमा एस्टन भिल्लालाई हराएमा 11 वर्षमा छैटौं उपाधि जित्नेछ। सिटी दोस्रो स्थानमा रहेको लिभरपुलभन्दा एक अंकले अगाडि छ र अब उनीहरूले घरेलु मैदानमा वोल्भरह्याम्प्टनविरुद्ध जुर्गेन क्लोपको टोलीको नतिजा नक्कल गर्नुपर्ने छ। भिल्ला तालिकामा तल छ (१४ औं बनाम आठौं), तर तिनीहरू वुल्भ्स भन्दा राम्रो अवस्थामा छन्, जसले आफ्ना अघिल्ला छ खेलहरू हारेका छन् र गत हप्ता सिटीसँग ५-१ ले पराजित भएका छन्। विचार गर्न को लागी स्टीवन जेरार्ड मुद्दा पनि छ। जेरार्ड, भिल्ला प्रबन्धक, एक पूर्व लिभरपुल खेलाडी र आजीवन लिभरपुल समर्थक हुन् जसले एनफिल्डमा आफ्नो 17 वर्षमा प्रिमियर लिग कहिल्यै जितेका छैनन्। के जेरार्ड, जसको भिल्ला पक्षले लिभरपुलका पूर्व खेलाडीहरू फिलिप काउटिन्हो र ड्यानी इङ्ग्सलाई समावेश गर्दछ, आफ्नो पुरानो क्लबको लागि केहि विशेष गर्न सक्छ? शहरको यसको पक्षमा इतिहास छ: सिजनको अन्तिम राउन्ड अघि स्ट्यान्डिङको नेतृत्व गर्ने कुनै पनि टोलीले च्याम्पियनशिप जित्न असफल भएको छैन। यदि लिभरपुलले लिग जित्यो भने, यसले घरेलु ट्रेबल पूरा गर्नेछ र मे २८ मा च्याम्पियन्स लिगको फाइनलमा रियल म्याड्रिड विरुद्धको अभूतपूर्व क्वाड्रपल सेट गर्नेछ।

च्याम्पियन्स लिगको लागि योग्यता

टोटेनहम वा आर्सनल, भावुक उत्तर लन्डन प्रतिद्वन्द्वीहरू, अर्को सिजन च्याम्पियन्स लिगको चौथो र अन्तिम छनोटको लागि प्रतिस्पर्धा गर्नेछन्। टोटेनहम स्पष्ट मनपर्ने हो, किनकि यो चौथो स्थानमा छ, आर्सनल भन्दा दुई अंकले अगाडि छ, र उपलब्ध सबैभन्दा सजिलो खेलहरू मध्ये एक छ, रेलिगेटेड नर्विच विरुद्धको खेल। आर्सनलले बिहीबार एक खेल बाँकी राख्दै प्रिमियर लिगमा छनोट भएको एभर्टनलाई हराएको छ। यदि टोटनह्याम र आर्सनल अंकको बराबरीमा छन् भने टोटनह्यामले पक्कै पनि चौथो स्थानमा पुग्ने छ किनभने उसको गोल भिन्नता 15 छ। टोटनह्यामले पछिल्लो पटक २०१९-२० सिजन च्याम्पियन्स लिगमा प्रतिस्पर्धा गरेको थियो, जबकि आर्सनलले २०१४ देखि प्रतियोगितामा भाग लिएको छैन। -15 सिजन।

अन्य युरोपेली प्रतियोगिताहरू

म्यानचेस्टर युनाइटेड र वेस्ट ह्याम दुवै युरोपा लिग वा युरोपा कन्फरेन्स लिगका लागि छनोट भएका छन्। प्रतियोगितामा प्रत्येक टोलीले प्रतिस्पर्धा गर्ने छनोट आइतबार हुनेछ। युरोपा लिग दुई प्रतियोगिताहरू मध्ये सबैभन्दा महत्त्वपूर्ण छ, विजेताले आकर्षक च्याम्पियन्स लिगमा स्थान पाएको छ, र युनाइटेड छैटौं स्थानमा रहेको क्रिस्टल प्यालेस विरुद्ध सडकमा खेल्दै छ। वेस्ट ह्याम सातौं स्थानमा दुई अंकले पछि छ, कन्फरेन्स लिगमा स्थान सुनिश्चित गर्दै, र सिजनको अन्त्यमा ब्राइटनको सामना गर्नेछ।

रिलिगेशन

बर्नली र लीड्स नर्विच र वाटफोर्डसँग अंकको बराबरीमा छन्, जो च्याम्पियनसिपबाट पहिले नै रेलिगेसन भइसकेका छन्। लीड्सभन्दा माथि २०-गोलको फाइदा भएको बर्नलीलाई थाहा छ कि घरेलु मैदानमा न्युक्यासल विरुद्धको जितले अस्तित्व सुनिश्चित गर्नेछ, जुन गत महिना लामो समयदेखि सेवा गरिरहेका प्रबन्धक शन डाइचेलाई बर्खास्त गरी अन्डर-२३ कोच माइक ज्याक्सनले प्रतिस्थापन नगरेसम्म शंकास्पद देखिएको थियो। बिहीबार एस्टन भिल्लासँगको २-२ को बराबरीमा बर्नलीले लिड्सलाई रेलिगेसन जोनमा पुर्यायो। यस सिजनमा, क्लबले मार्सेलो बिएल्साको स्थानमा जेसी मार्शलाई प्रबन्धक बनाएको छ। अन्तिम दिनमा, अमेरिकी प्रशिक्षकले लीड्सलाई ब्रेन्टफोर्डमा पुर्‍याउँछन्। ब्रेन्टफोर्डले पछिल्ला सात खेलमध्ये पाँच खेल जितेको छ र शीर्ष दसमा पुग्न खोजिरहेको छ। लीड्स युनाइटेड 2004 मा सुरु भएको अन्तराल पछि प्रिमियर लिगको दोस्रो सिजनमा फर्किएको छ। 2015-16 मा, बर्नली दोस्रो तहमा पुछारमा रह्यो।

शीर्षमा स्कोरर

गत हप्ता एफए कपको फाइनलमा मांसपेशीमा चोट लागेपछि २२ गोलसहित लिभरपुलको नेतृत्व गरेका मोहम्मद सलाहको वोल्भरह्याम्प्टनविरुद्ध खेल्ने शंकास्पद छ। च्याम्पियन्स लिगको फाइनल आउन बाँकी रहेकाले क्लोपले सलाहको फिटनेसलाई लिएर आफूले कुनै मौका नलिने बताए । टोटेनह्यामका सन ह्युङ-मिन एकमात्र खेलाडी हुन् जस्तो देखिन्छ, सालाहलाई समात्न सक्षम थिए, जब उनी नर्विच विरुद्धको खेलमा गोल घाटाको साथ प्रवेश गर्छन्। सलाहले 2017-18 मा गोल्डेन बुट अवार्ड कमाए र अर्को सिजन प्रिमियर लिगमा संयुक्त रूपमा समाप्त भयो। म्यानचेस्टर युनाइटेडका क्रिस्टियानो रोनाल्डोले यो सिजन १८ गोल गरेका छन्, सालाहभन्दा चार पछाडी छन् भने टोटनह्यामका स्ट्राइकर ह्यारी केनले १६ गोल गरेका छन् ।

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here