स्थानीय चुनावका कारण पोखरामा रगतको अभाव भएको छ ।
वैशाख १३ गते साताव्यापी हुने स्थानीय निर्वाचनका कारण पोखरामा रगतको अभाव हुन थालेको छ । रेडक्रस सोसाइटी, कास्कीका अनुसार रक्तदान कार्यक्रममा रोक लगाउँदा समस्या बढेको छ । पोखराका विभिन्न स्वास्थ्य संस्थामा अहिले नयाँ रगतको अभाव छ । रेडक्रस सोसाइटीको क्षेत्रीय रक्त संक्रमण केन्द्रसँगको सहकार्यमा सिर्जना विकास केन्द्रले शहीद चोकमा आपतकालीन रक्तदान कार्यक्रम सञ्चालन गरेको थियो । कार्यक्रममा ६६ युनिट रगत संकलन भएको केन्द्रका प्रमुख अर्जुन ज्ञवालीले जानकारी दिए । उनका अनुसार निर्वाचनका कारण जेठ ९ गतेदेखि यस्ता गतिविधि नहुँदा रगत अभाव हुन थालेको अवस्थालाई सम्बोधन गर्न कार्यक्रम आयोजना गरिएको हो । उनले अधिकारीहरूलाई संकटको समाधानमा मद्दत गर्न समान कार्यक्रमहरू स्थापना गर्न पनि आग्रह गरे। "मतदानको समयमा, मानिसहरू साँच्चै व्यस्त थिए। परिणाम स्वरूप, रक्तदान अभियानहरू रोकिएको थियो।" चारैतिरबाट रक्तदान भइरहेकाले रगतको चरम अभाव नभएको उनको भनाइ छ । केन्द्रका अनुसार गण्डकी प्रदेशको राजधानी पोखरामा दैनिक ७० देखि ८० युनिट रगत आवश्यक पर्छ । ज्ञवालीका अनुसार अन्य क्षेत्रबाट बिरामीलाई सहरमा रिफर गर्ने भएकाले रगतको माग बढेको हो ।

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here