हिमालय एयरलाइन्स द्वारा सगरमाथा को ऐतिहासिक आरोहण
मे १६, २०२२ मा, वरिष्ठ उडान परिचर ओम्निका डङ्गोलको नेतृत्वमा हिमालय एयरलाइन्सको सगरमाथा अभियान टोलीले विश्वको सर्वोच्च शिखर सगरमाथाको ऐतिहासिक आरोहण पूरा गर्यो। डंगोल र थमसेर्कु ट्रेक्स एण्ड एक्सपिडिसन अभियानका टोलीले सोमबार स्थानीय समय अनुसार बिहान ७ः३० बजे सगरमाथाको आरोहण गरेका थिए । उनी मे २०, २०२२ मा सकुशल काठमाडौं आइपुगिन्, र उनको गैरीधारा मुख्यालयमा हिमालय टोलीले हार्दिक स्वागत गरे। एयरलाइन्सले स्वागत समारोहको आयोजना गरेको थियो जहाँ हिमालय एयरलाइन्सका अध्यक्ष झोउ इन्योङ र H9 कर्मचारीहरूले सुश्री डंगोललाई स्वागत गरे र खुशीको अवसरमा साझा गरे। "यो हाम्रो लागि धेरै ठूलो प्रयास हो," उनले टोलीलाई बधाई दिँदै टिप्पणी गरे। सुश्री ओम्निका डंगोल हिमालयको झण्डा बोकेर सर्वोच्च शिखर सकुशल आरोहण भई सकुशल फर्किनु भएकोमा हामी खुसी छौं। यो उपक्रम खतरा र समस्याहरूले भरिएको थियो, र म सधैं उनको सुरक्षाको लागि चिन्तित थिएँ। यद्यपि, हाम्रो टोली राम्रोसँग तयार र प्रतिबद्ध भएकोले यो परियोजना सफल हुनेछ भन्नेमा म विश्वस्त थिएँ। हिमालय एयरलाइन्सले यो सम्मान प्राप्त गरेको छ । यसले दृढताको मनोवृत्तिलाई प्रतिनिधित्व गर्दछ जुन H9 को लागि परिचित छ।" हिमालय एयरलाइन्सले नेपालमा पर्यटन प्रवद्र्धन गर्ने लक्ष्यका साथ ऐतिहासिक ‘हिमालय एयरलाइन्स एभरेष्ट एक्सपिडिसन बाइ फ्लाइट अटेन्डेन्ट’ कार्यक्रम सुरु गरेको छ । त्यसबेलादेखि, एयरलाइन्सहरूले आफ्ना उडान परिचरहरूसँग विश्वको सर्वोच्च शिखरको सफल आरोहणको तयारी गर्न कडा मेहनत गरिरहेका छन्। डंगोलले पहिले नै तीनवटा चुचुराहरू जितिसकेका थिए: मेरा, टापु र लोबुचे। हिमालय एयरलाइन्सका उपाध्यक्ष विजय श्रेष्ठले भने, ‘हिमालय एयरलाइन्सको मुख्य उद्देश्य भनेको नेपालको पर्यटन प्रवद्र्धन गर्नु हो । "नेपाली पर्यटन प्रवर्द्धनमा यो परियोजना H9 ले एउटा सानो कदम हो।" परियोजनाको सफल समापनमा हामी टोलीको प्रशंसा गर्दछौं। ” "विश्वको शीर्षमा हिमालय एयरलाइन्सको प्रतिनिधित्व गर्न पाउनु मेरो लागि ठूलो पल थियो," डंगोलले परियोजना सम्पन्न भएपछि भने। मेरो बाटोमा, मैले धेरै अवरोधहरूको सामना गरे, तर मेरो लक्ष्य सधैं शिखरमा पुग्नु थियो। मलाई जीवनमा एक पटक यो अवसर प्रदान गरेकोमा म हिमालय एयरलाइन्सप्रति आभारी छु।" हिमालयन सगरमाथा आरोहण नेपाली नयाँ वर्षको पूर्वसन्ध्यामा अप्रिल १३, २०२२ मा सुरु भएको थियो र मे १६, २०२२ मा सफल समापन भएको थियो। शिखर सम्मेलन।

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here